PSYCHOTERAPIA MŁODZIEŻY – między buntem a depresyjnością

Psychoterapia młodzieży rozpoczyna się podobnie jak psychoterapia dorosłych – po podjęciu wspólnej, odpowiedzialnej decyzji oraz zawarciu tzw. przymierza terapeutycznego, czyli zasad obowiązujących w czasie trwania procesu psychoterapeutycznego.

Spotkania psychoterapeutyczne mają pomóc nastolatkowi w przyjrzeniu się swoim uczuciom, zachowaniom, relacjom, ułatwiają zrozumienie siebie, tego co  dzieje się w szkole, w relacjach z rówieśnikami, w relacji z rodzicami a co za tym idzie – pomagają dokonać realnej poprawy funkcjonowania.

Etapem wstępnym do psychoterapii jest konsultacja z młodzieżą, która pozwala ocenić jaki typ pomocy psychologicznej będzie najbardziej adekwatny i czy psychoterapia jest właśnie takim sposobem. Psychoterapia psychodynamiczna pomaga nie tylko w zwalczeniu uciążliwych objawów ale ukierunkowuje dalszy rozwój młodego człowieka w kierunku zdrowego przystosowania do życia w społeczeństwie.

Spotkania mają charakter poufny, przebiegają w atmosferze pełnej dyskrecji i akceptacji.

 

Optymalna częstotliwość spotkań to: 1 lub 2 razy w tygodniu (50 min.)

dolnośląskie centrum psychoterapii, psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, psycholog wrocław, terapeuta wrocław, psychiatra wrocław, psychoterapeuta wojszyce wrocław, psychoterapeuta tarnogaj wrocław, psychoterapeuta oltaszyn wrocław, leczenie depresji wrocław, leczenie nerwicy wrocław, leczenie zaburzen osobowości wrocław
MENU

Zapisz się na spotkanie

Imię i Nazwisko*
Email*
Telefon*
Usługi*